Yalova’daki içtimai markette gerekseme listesi güncellendi

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremler sonrası Yalova’ya gelen afetzedelerin ihtiyaçlarını gidermek üzere Yalova Belediyesi vasıtasıyla açılan “toplumsal market” çalışmalarına bitmeme ediyor.

Bahçelievler Mahallesi Yalova Belediyesi Karı ve Eş Hizmetleri Müdürlüğü’nün arkasında mevcut Yalova Belediyesi Masa Topu Salonu, Belediye Komutan Vekili Mustafa Tutuk’un talimatıyla “Sosyal Market”e dönüştürülmüştü. Yalova Belediyesi ve hayırsever vatandaşların destekleriyle realizasyon edilen ürünlerin kayran aldığı market, direktörlük personeli ile Türk Kızılay’ı gönüllülerinden oluşan 50 nefis kol tarafından koordine ediliyor. Yalova Valiliğince toplumsal markete yönlendirilen zelzele mağduru vatandaşların, cemi ihtiyaçlarını biricik merkezden karşılayabilmesi sağlanıyor. Fakat depremzede vatandaşların evvel kendisine Yalova Aile ve Içtimai Hizmetler İl Müdürlüğü’ne taşıt yaptırmaları gerekiyor.

Toplumsal Market’e yapılan yardımlarla ilgilendiren yetkililerden yapılan açıklamada, zaruri olan gerekseme listesi paylaşıldı. Yetkililer açıklamada şu ifadelere düz verdi:

“İlimizde tevakkuf eden depremzede vatandaşlarımızın mecmu ihtiyaçlarına toplumsal marketimizde bakım veriyoruz. Yapılan yardımlar için herkese teşekkürname ediyor, ancak alelhusus gerekseme mahsus bu ürünlerin ağırlıklı namına yardımlarda düzlük almasını yardım severlerimizden irade ediyoruz. İhtiyaç listemiz ise ayakkabı (39-45), çocuk çöz çamaşırı, l ve xxl beden pijama ile eşofman takımı, şampuan, abdesthane kağıdı, diş fırçası, keski makası, çorap, havlu, parasız bezi, ıslak mendil, kaskatı ve likit sabundan oluşuyor.” – YALOVA

Share: