Z kuşağının hayali kripto milyarderi koyulmak

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

Korona virüs pandemisi döneminde, hükümetlerin devasa isteklendirme ödemeleri ile BENDE Kongresi’nin konuşu çöküşü çelmek amacıyla rastgele tür önlemi alabileceğine yönelik inançla mali piyasalarda sıçrama görüldü. Bunun sonucunda yatırımcılar geleceğin Warren Buffett’ı olacaklarını düşünmeye başladı. Omaha kahini adına üstelik bilinen ünlü milyarderin aksine, genç yatırımcılar kripto paranın zenginliğe revan misil olduğunu düşünüyor.

Fortune’un haberine bakarak mümasil zamanda araştırı şirketi Engine Insights aracılığıyla yapılan bir araştırmada, BENDE’birlikte yetişkinlerin %31’inin saklı yazı mal yatırımlarıyla milyoner olabileceğini düşündüğü ortaya daha çok. 1997 ve 2012 yılları ortada doğan Z kuşağı katılımcılarının ise %59’u kripto milyarderi olmanın hayalini kuruyor. 1,027 kişiyle gerçekleştirilen araştırmanın sonuçları birçok açıdan içinde bulunduğumuz durumu gösteriyor.

Geçtiğimiz hafta görülen düşüşlere rağmen kripto dünyalık piyasaları 2021 yılında devasa yükselişler gösterdi. Bitcoin değerini ikiye katlarken, Ethereum %450 yükseliş gösterdi. Ayrımsız zamanda alay namına tasarlanan Shiba Inu gibi saklı yazı paralar de fiyatlarında görülen sert yükselişlerle yıl süresince isminden bahsettirdi. Envestisman başarılarına müteveccih viral hikayeler az çok enli. Bu da yatırımcıların yükselişleri kaçırmaktan tırsmak duymasına sebep oluyor.

Gençler, hele da rical kripto paralara sargı duyuyor. 18-29 gözyaşı arası erkeklerin %40’ından ilavesi Pew Research Center yoluyla yapılan anket çalışmasında saklı yazı mal yatırımı yaptığını ya dahi kullandığını söyledi. Tıpkı gözyaşı grubundaki kadınların ise sadece %19’u kripto mal yatırımı yaptığını anlatım etti. Elan encam yaş gruplarındaki kişiler saklı yazı yatırımları konusunda elan temkinli. Y kuşağı da saklı yazı yatırımlarına şüpheyle yaklaşıyor.

Engine Insights’ın araştırmasına katılan Y kuşağı mensuplarının %46’sı saklı yazı yatırımı yaparak milyoner olabileceklerini düşünüyor. Fakat finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre Warren Buffett ve Ken Griffins gibi milyarderler, kripto yatırımcılarını tercih etmiyor. Bittabi zihayat yatırımcılar saklı yazı paralara ayrımlı bire bir açıdan yaklaşıyor. Önceki torunlar Japonya ekonomisi, dot-com balonu ve ÇAKER’dahi taşınmazlar piyasasının çöküşü üzere olaylara tanıklık etti.

Ancak akıbet yıllarda piyasalar bitmeme eden ayrımsız yükseliş trendi ortamında. Bu nedenle  genç yatırımcılar dahi, piyasalarda sadece yükseliş görüleceğini düşünüyor. Kripto yatırımlarının riskli olduğu tartışmasız bire bir gerçek. Kripto piyasasında volatilite oldukça faziletli ve ayyarlık vakaları üstelik görülüyor. Fakat bahtlı olanlar bile var. Saklı Yazı yatırımlarında finansal danışmanlık hizmeti veren Onramp Invest Başkanı Justin Castelli, kripto mal piyasasının yönünün ne olacağını sezmek imkansız dedi.

Ancak Castelli saklı yazı paraların kalıcı olacağını düşünüyor. Bu nedenle de yatırımcılara, çeşitlendirilmiş aynı portföye cemaat olmalarını ve uzun vadeli yatırım stratejisi izlemelerini öneriyor.

Çip krizine çözüm buldu!

 

Bitcoin 56 bin dolarda tutunuyor

 

Türkiye’bile etkili İngilizler neyi pahalı buluyor

 

Share: