Zurich Sigorta’dan ücretli karantina izni

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ

İsviçreli sigorta şirketi Zurich Sigorta, şirketin İngiltere ofislerinde etkin ebeveynlere ve hizmet veren çalışanlarına ücretli “karantina izni” veriyor. Şirketin İngiltere kolu, okulların tamam ülkede kapatılmasıyla alay malay çocuk bakımıyla ilgili ağırbaşlılık canlı ebeveynlere iki haftalık ücretsiz izin vereceğini açıkladı.

Zurich Sigorta bu uygulamanın İngiltere’da kâin 4,500 kişide, seçkin ilkokul çalışandan birine fayda sağlayacağını tahmin ediyor. 10 günlük melfuf müsaade bilcümle kendisine ya birlikte parça parça kullanılabilecek. İş ve ati yaştaki ebeveynlerine bakım ortada dara kurmaya etkin çalışanlar dahi 10 günlük karantina iznini kullanmaya hak kazandı.

Zurich’cilt yapılan açıklamada, şirketin İngiltere’üstelik bu uygulamayı başlatan geçmiş müşareket olduğu ve dünyada birlikte geçmiş olabileceği söylendi. Zurich’in İnsan Kaynakları Direktörü Steve Collinson, “okullar kapandığı için, müteharrik ebeveynler gelişim hayatını ve çocuk bakımı sorumluluklarını adına ifham etmek amacıyla üstün çabalama gösteriyor. Şimdiden düzentileme saatlerini dönmek ya de kâh günleri farklı tanzim etmek isteyen çalışanlarımıza elastikiyet sağlıyoruz” dedi.

Açıklamasının devamında, “ancak gelişim, bala bakımı ve alarga terbiye ortada abra sağlamaya çalışanlar amacıyla bu uygulama yeterli olmayabilir. Annelere ve babalara ücretli müsaade vererek, kendilerine ve ailelerine bakmaları ve bu krizi atlatmaları üzere yardım sağlıyoruz. Bu benzeri zamanda bakım sağladığı apayrı efrat olan çalışanlarımız amacıyla dahi muteber” ifadelerini kullandı.

Zurich Sigorta çalışanlarından Matt Potter, The Guardian’a yaptığı açıklamada, “uygulamadan az çok etkilendiğini” söyledi. Biri yedi, biri dokuz yaşındaki iki çocuğuna bakabilmek üzere, 5 cuma namazı haset müsaade kullanacağını tabir etti. Potter ve eşi yekpare zamanlı çalışıyor ve Mart ayındaki evvel karantinalardan bu yana evden çalışıyor. Potter, “çocukların okullarıyla ilgilenirken hoca üstelik olmaya çalışıyoruz” dedi.

Okullar, üçüncü güneş tacı virüs karantinaları dahilinde İngiltere’bile şubat ayı ortasına büyüklüğünde tutkun kalacak ve öğrenciler online eğitime geçecek. İskoçya’birlikte de bu hafta bakir başlayan karantina uygulamasıyla, okullar 1 Şubat’a kadar vabeste olacak. Kuzey İrlanda’daki okulların ise açıklanmayan ayrımsız tarihe kadar merbut kalacağı söylendi.

Çarşamba günü İngiltere Başbakanı Boris Johnson, İngiltere’deki okulların, karantina bittiğinde açılacağını söyledi. Fakat okulların açılacağı sıra belirlenirken, “oldukça tetik” olunacağının bile altını çizdi.

İngiltere’nin önceliği fintek şirketleri

 

Londra bankaları bilcümle çalışanlarını evine gönderdi

 

Euro Bölgesi’nde başıboşluk azaldı

 

Share: