AB’deki İngiliz vatandaşları ilişkinlik duygusunu yitirdi

Yeni aynı akademik çalışma, Avrupa Birliği (DENIZ) ülkelerinde ateş parçası İngilizlerin anavatanları aracılığıyla manzara kırıklığına uğramış kabilinden hissettiğini, ayrıca bazılarının “İngiliz olmaktan utandıklarını” ortaya koydu.

Lancaster Üniversitesi’nde sosyoloji profesörü olan, çalışmanın ortak lideri Michaela Benson, “Brexit’in detaylı hikayesi, hem hayatlarını can biçimleri üzerindeki bitmeme eden etkilerinde hem de kimlik ve ilişkinlik duygularında zahir görülüyor” açıklamasını yaptı.

SU’ye duygusal kendisine İngiltere’ye olduğundan henüz bağlılar

Ankete katılanlar İngilizler, eğleşme ettikleri ülkeye ve DENIZ’ye İngiltere’den çok henüz çok “fert korelasyon” gösterdiler. Kısaca yüzdelik 75’i AKARSU’ye “şiddetli” yahut “çokça” tutkun olduklarını söylerken, yüzde 59’u tevakkuf ettikleri ülkeye alın bu soy duygular besliyor.

Vakit Kaybetmeden kısaca yüzde 30’u İngiltere’ye cıvıl cıvıl benzeri nispet ifade ediyor ve bunların yüzdelik 7’si menşe ülkelerine “serencam rütbe” ilişkin olduklarını belirtiyor.

Brexit, yabancılaşmayla yakından ilgili

Çalışma, Brexit’in yabancılaşma ile çok çok ilgisi olduğunu gösterdi. Gurbetçilerin kestirmece yüzdelik 80’i, İngiltere’nin KEZ’den çıkışının anavatanlarına müteveccih duygularını “haddinden fazla fazla” yahut “çokça” etkilediğini söyledi.

Brexit, ankete katılanların yüzde 41’i için önceki veya gelecekteki kafile planlarını tüvana aynı şekilde etkiledi.

İngiliz olmaktan utanıyorlar

Gurbetçilerin Brexit sonrası İngiltere’ye yönelik “koyu perde” ve “İngiliz olmaktan utanç” kabilinden duygularına ilişkin yorumlar dahi eş sonuçlar gösterdi.

Danimarka’da zinde aynı göçmen, “Brexit’ten beri İngiltere’dahi tayf kırıklığına uğradım. Endişeliyim ve çıktı mevki amacıyla bir yakınlığa sahip olduğumu hissetmiyorum. Efsus çünkü evimi seviyorum ama büyüklük haddinden fazla kutuplaşmış kabilinden” diye konuştu.

‘İkinci uyruğumla daha çok bağlantılı hissediyorum’

Avusturya’de dinç bir İngiliz eş dahi “Kendimden zebun hissediyorum, sanki ora bıraktığımdan tamamen ayrımlı benzeri mutluluk. O kadar ki, ikinci uyruğumla bundan sonra angajmanlı hissediyorum. İngiltere’da olanlar ve olmaya devam eden şeyler utanma verici. Uzaktan yanan tıpkısı evi tutulmak üzere” ifadelerini kullandı.

Ankete katılanların kestirmece üçte ikisi, 2016’dan beri statülerini değiştirdiklerini, yurttaşlık yahut yerleşme izni aldıklarını ve sunu bir iki beş yıldır yurtdışında yaşadıklarını söyledi. Iri ekseriyet (Yüzdelik 73) kâin eğleşme yerlerine kalıcı yerine yerleşmeyi planlıyor.

İngiltere şirketlerinde Brexit pişmanlığı

İngiliz ihracatçıların Brexit pişmanlığı

“Mösyö Brexit’i Durdurun” 6 yıldır sokaklarda

Brexit krizi Şimal İrlanda’yı vuruyor ilk vekil, deminden bile Başbakan…

Almanya’nın İngiltere’ye ihracatı Brexit’ten sonra düşmeye bitmeme ediyor

İngilizler Brexit üzere yeniden plebisit istiyor

Share: