Araplar gayrimenkulde oraya akın etti

Karadeniz Bölgesi, akıbet yıllarda Ortadoğu ve Yıldız Afrika (MENA) ülkelerinden ziyaretçilerin akınına uğruyor. Karadeniz kıran kentlerinde Turizm Merkezleri ve Natür Parkları’nı tercih fail Zenci turistler, müzakere ettikleri illerde basamak, yer ve emlak alımlarına yöneldi.

Samsun’u müzakere fail yabancıların önce tercihi bile basamak, yer ve emlak oldu. Türkiye Otelciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Karadeniz Bölge Başkanı Gaye Toktaş, Samsun’a Haliç ülkelerinden mevrut ecnebi turistlerin kentte en haddinden fazla gayrimenkul alımı yaptıklarını söyledi. 

‘ARAPLAR ILK DAİRE ALDI, BILAHARE BILE YATIRIM YAPMAYA BAŞLADI’

Toktaş, Samsun’un akıbet birkaç yıldır Körfez ülkelerinden temenni görmeye başladığını belirterek şunları aktardı: “Turizmin hareketlendiği bölgeleri da turizme dair satışlarında arttığını görüyoruz. Akıbet yıllarda Trabzon’dahi Koy ülkelerinden gelen ağır misafirler tıpkısı zamanda adım adım yurt alımlarına de başladılar. Bunlar ferdî ofis bazında gayrimenkuller olduğu kabil blok halinde satın almalar da gerçekleşti. Kâh yatırımlarda peşi sıra geldi. AVM yatırımları gibi, bazen uran yatırımları gibi… Bu turizm ayrımsız zamanda bunu de tetikledi. Samsun özelinde baktığımız ant Samsun’dahi sonuç beş altı yıldır Haliç ülkelerinden dilek görmeye başladı. Elhak amacımızda bizim buradaki Koy ülkelerinden mevrut konuk hareketliliğini yükseltmek.”

‘BİZ BILE BU KIVILCIMI SERENCAM BİRKAÇ YILDIR BURADA HİSSEDİYORUZ’ 

“Bu konuk hareketliliğiyle gelişigüzel görüyoruz kim buraya gelenler Samsun’dan emlak alımına üstelik yavaş yavaş başlamış durumda. Bunun bile yeryüzü iri göstergesi gayrimenkul ofislerinin Haliç ülkelerinden mevrut misafirlere de hizmet vermeye başlaması. Tığ dahi bu kıvılcımı son birkaç yıldır burada hissediyoruz. Eminim biraz sene ortamında turizme bizim bu yaptığımız yatırımlar idraksiz dönmeye başladığı devir bununla birlikte gayrimenkul yatırımları, ticari yatırımlar, üretimlik yatırımları üzere bir nice yatırım üstelik bununla birlikte harekete geçecektir.”

Share: