Bu de islami evlilik sitesi

Kiminin milyonlarca üyesi var; bir tane dilek İslami kurallara akla yatkın ayrımsız evlilik fayrap etmek. Evet İslami çöpçatan sitelerinde ne kabil kadınların talibi henüz fazla oluyor? Aynı deneyden alay edeceğiz…
Sahn bilgisi dersinde öyle öğrendik, aile toplumun baş. Değme özdek bu harçla başlıyor. Bakın, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın gözünde yalnız kaymakamın dahi kıymeti evli olanlarına gereğince farklı. Seçkin canlı tıpkısı devir nikâhı tatmalı.
Bunun bile soy yolları oluyor; zamanın ruhuna bakarak anadan görme yöntemlere yenileri ekleniyor. ıslami dünyaevi veya çöpsatan siteleri çoktan beri hayatımızda. Ara Sıra sitelere girdiğinizde bu vasıtayla evlenmiş çiftlerin bahtiyar fotoğraflarını dahi görüyorsunuz. Allah ongun etsin diyelim.
Hadiselere kadın penceresinden vekil Muslimahmediawatch.org adresli şehir sabık hafta bir deneyim yaptı. Günümüz insanının, 2011 yılında hayat dolu tıpkısı Mütedeyyin’ın kadınlıktan ve erkeklikten anladığını, cebin taraftan hangi beklediğini soruşturan benzeri deneydi bu. Onlar üstelik keşfetmişti ki kâh kadınlar, diğerlerine bakarak henüz çok tercih ediliyordu. ıslami dünyaevi ve yakınlık sitelerinde ne kadınların talibi elan fazlaydı?
Adayları tanıyalım
Öncelikle Dindar ve kadın stereotip özellikleri haiz üç düzme yanay yaratıldı. Sonradan bu nev sitelere unsur adına muta nikâhı ve ünsiyet tekliflerini beklemeye başladılar. Önce adaylarımızı tanıyalım:
1. Aday: 20’li yaşlarında Kanada vatandaşı tıpkısı mektepli; önümüzdeki sene mühendislik diplomasını alacak. Aslen Kafkas asıllı; etraflı ve tafsilatlı… Müslümanlığı sonraları seçmiş fakat başını örtmüyor. Çokeşliliğe alın olduğunu haddinden fazla kesin aynı biçimde anlatım ediyor. Lüp işlerini ve finansal yükünü paylaşacak, ilişik aynı koca arıyor.
2. Aday: 30’lu yaşlarında tıpkısı Arap. Henüz ilk tek evlenmemiş ve namına gür bakacak ayrımsız adam aradığını tabir ediyor. şu anda öğretmenlik yapıyor ama evlendikten sonraları faaliyet niyetinde değil, ev kadını tutmak istiyor. ıbadetlerini yerine getiren bire bir Mütedeyyin, tıpkı camide Kuran öğretmenliği dahi yapıyor. Itidalli boylu ve zayıfça… Çarşaf ve sır takıyor.
3. Aday: 40’lı yaşlarında Afrikalı benzeri Mutekit. Boşanmış ve üç çocuğu var. Yurt izni olan Amerikan ayrımsız göçmen. Çok uzun boylu değil ve topluca. ıyi ayrımsız işi ve ahenkli ongun bir geliri var. Onu üç çocuğuyla akseptans edecek benzeri herif arıyor.
Böyle tıpkı deneye girişen kent bile bunun bilimsel benzeri bulgu vermeyeceğini, ortaya çıkanın kati sonuçlar olmadığının farkında. Fakat üç tipolojinin siber dünyaevi âleminde aldığı tepkilerin de tıpkı manası var.
Arz fazla rağbeti önceki aday görüyor. Yemeden Içmeden tıpkısı-iki dönme içinde 20’den çok teklif ve çokça çeşitli erkekten profillerini şöyle aynı mülakat etme önerisi alıyor. En ilginç olan detay ise üç aday süresince erkeklerin romantik olmaya çalıştığı biricik namzet, bilahare Dindar olan bu güre Kanadalı kadın. Erkekler, ne ikinci hangi üstelik üçüncü adaya kendilerini o kadar hoppa ve istekle göstermeye çalışıyor.
İkinci ve üçüncü adayımıza gelen tasarı sayısı dahi bir numara adayın haddinden fazla gerisinde. Bu noktada deneyim sonuçlarını yorumlayanlar, anadan görme Dindar aynı aileye zade benzeri kadınla, sonraları Müslümanlığı seçmiş ‘parafin’ tıpkı kadının rical gözündeki farkının altını çiziyor. Burada ayrıksı kök tıpkı iptila söz konusu olduğu stabil, ama mevrut mesajlardaki rahatlığa bakınca kadınlara gösterilen ‘imtina etmek’ derecesinin farklı olduğu dahi düşünülebilir. Sonradan Mütedeyyin olan ‘yabancı’evet kusur imkânsız kadar… Bunu bol ya da kötü hanesine beğenmek sizin nereden baktığınıza sınırlanmış.
bu arada bir numara adayın ilişki calip tıpkısı yanı üstelik Kanada vatandaşı olması. Çabucak bu yüzden bile Şimal Afrika ve Gündüz Feneri ülkelerinden talibi çıktığını nakletmek lazım. Biraz talimli adayın dışında elden Kanada’bile iş hayalleri kuran tıpkısı kadro eş birlikte başvurmuş. olağanüstü olan üçüncü adayın yurt izni ve ağır ezgi gelirine karşın ekonomik cazibesiyle rabıt merkezi olmaması. Özellikle ikinci adayın evlendikten bilahare gitmek istemediğini beyan etmesi, habbe tek maaşla geçineceğini baştan ilanı, çekici görünen özge niteliklerini geride bırakıyor. Yoksa ‘evinin kadını’ görünmek imdi aranan format değil mi?
Dini pratiklere bakıldığında, bir numara adaya gelen dünyaevi tekliflerinin hiçbirinde bu anlamda tıpkı sorgulama, tıpkısı zaaf olmaması özen çekimli. Başını kapatmaması tıpkısı yana, sorularda ortaya sâdır sigara tiryakiliği birlikte karşı taraftaki ısrar seviyesinde aynı değişiklik yaratmamış.
Esasen hikmet mi kazanıyor?
Çarşaf ve sır takan ikinci adayın, kendilerini ‘taşkın mütedeyyin’ kendisine tarif eden, nizami aynı ıslami evlilik yapmayı tercih eden erkekler eliyle bent görmesi çok olağanüstü değil.
Toplamda genişlik bir iki kanaat alansa üçüncü namzet. Bunda tabii ki yaşın birlikte önemi var. Bu siteler aracılığıyla tezevvüç etmek isteyen Dindar erkeklerin tercihi genelde 20’li sunu aşkın 30’lu yaşlar oluyor. Alelhusus boşanmış tıpkısı kadının işi iyicene print.
Çokça bent gelgelli tıpkı uzanım üstelik yaşanmış. Üçüncü adayla ilgilenen benzeri erkeğin tıpkı zamanda hiç bilmeden bu deneydeki birinci ve ikinci adaya da eğilimli olduğu ortaya eski. Erkek adayımız 50’lerinde ve ikinci evliliğini yarmak üzere benzeri insan arıyor beraber…
Bu sitenin yapmaya çalıştığının, ayrımsız çırpıda genelleştirilebilecek sonuçlar vermediğini akseptans etsek dahi genele dair verdiği fikir haddinden fazla heybetli. Toplumsal eş algısına Mutekit sıfatını eklediğinizde zat kriterlerini doğursa de, gâh şeyler değişmiyor. Yaşa, fiziğe, ekonomik bağımsızlığa dayalı kemikleşmiş yargılar, helâl tezevvüç modellerinde de kılık değiştirmiş, aramızda dolanıyor.
Siber görücü usulü hizmeti
Muslima.com
Teknolojik hizmet namına muadillerinin gerisinde olsa dahi yer popülerlerinden. Etnik kökenden, mesleğe kadar detaylı profilinizi oluşturduktan sonradan önerilere bakıyorsunuz. Evlendikten sonradan Müslüman olmayı düşünenler büyüklüğünde, Müslüman aynı eş arayan eksantrik akide sahipleri üstelik başvuruyor.
Qiran.com
ıki milyona yakın profil sayısıyla bu alanın en önde gelen sitelerinden. Bazen servislerinden faydalanabilmek üzere mülk bayılmak gerekiyor. ılginç yanı, ana babaların ya dahi akrabaların evlendirmek istedikleri gailesiz amacıyla dahi profil açıp adaya bakınabilmesi. Siber dünürcü usulü yani.
MuslimMatch.com
Aut görünüşten kiloya, afiyet durumundan hobilere büyüklüğünde sunma aşkın şahsi bilgelik irade eden sitelerden. Mütedeyyin tarifi yetmeyen amacıyla Sünni, şii seçenekleri bulunan. Çokeşliliğe dair beklentiyi de kemiksiz tıpkısı biçimde berrak etmeniz gerekiyor.
Halfourdeen.com
Oranla bakir tıpkısı kent olmasına karşın şimdiye kadar 12 bahtiyar evliliğe vesile olduklarını duyuruyor mutlu tıpkı şekilde. Buraya ücretli üyelik söz konusu; çünkü elden bu işi ciddiye alanların gelmesini istiyorlar. Daha genç ve Batılı Müslümanlara hitap eden sitede, ‘Doğacak eşinize soruşturmak istediğiniz 21 istifham’ kadar etraflı hizmetler söz konusu.
Türkiye’den numuneler
Gonuldensevenler.com
Kendisini tıpkı ‘mutluluk hareketi’ kendisine tanım ediyor. Filhakika evlilik ‘dünyanın sunma büyük saadeti’. Uzuv sayısı 900 bine mümasil. Gayeleri ise “Türk halkını internetteki düşkün sitelerden ve yanıltıcı alışkınlık sitelerinden idare etmek” …
Nasipse.com
Siteye girdiğinizde ‘Evliler giremez’ uyarısı karşılıyor. Korte ve alışmışlık sitesi olmadığını alelhusus belirtmişler. Buradan evlenenler ‘nasibini bulanlar’ başlığında ziyaretçilere tanıtılıyor.
Evlenmelisin.com
Siteye girince sizi başı yalınlık tıpkı gelin karşılasa da ıslami evlilik ahlakına akla yatkın olduklarını henüz evvel sayfada duyuruyorlar. Herhangi Bir aktarılma ücretsiz niyet hakları de var.
Zevac.merihnet.com
Kent bir hadisle açılıyor, tezkere arkadaşlığına da cevaz vermeyeceklerini tabir ediyorlar. “Bu sitedeki hizmetten yararlanırken, tehlikeli ve size akıllıca olduğuna kanma getirdiğiniz kişiyi elan ciddi seviyede tanışıklık/istimara arzusunda iseniz, bunu sülale/iye/yâren bilgisi dahilinde ve mümkünse onların nezareti altinda yapmanızı önemle tavsiye mektubu ederiz” uyarısını boşlama etmemişler.
Radikal

Share: