Düzey güvenceli dev kampanya bugün başlıyor

Emlak sektörünün Mekân ve Şehircilik Başkanlığı desteğiyle hazırladığı indirim kampanyası zaman başlıyor.

2 kamer sürecek kampanyada sektörün kül paydaşları sakil birliğine gidiyor. ‘Türkiye üzere idrak vakti’ sloganıyla başlayan kampanyada gayrimenkulün yeryüzü ferah envestisman uzlaştırıcı olduğuna vurgu yapılacak.

GARANTİLİ MODEL

Şöyle ki; peşinatın döviz yahut kızıl cinsinden yatırılması durumunda ödenen peşinat ifa tarihindeki Şekil Bankası’nın kuruna bakarak döviz veya altına endekslenecek. Bu tutar 12 ay bilahare kurla karşılaştırılacak. Mukayese sonrası efdal olan düzem temel alınacak. Fark oluşması yerinde ise o hacim vatandaşın taksitlerinden düşürülecek. Yani yurttaş garantili tıpkısı modelle ev sahibi olacak.
Kampanyada vatandaşa hem getiri desteği sağlanacak hem dahi tenzilat yapılacak. Yüzde 2’yi aşan konut itimat faizi 10 yıla kadar olan vadelerde 0.98’e çekilecek. Bankasız, kefilsiz yapılan ifa planında peşinat dahi yüzdelik 20 adına yüzde 10 olacak. Ayrıca firmalar çizgilik fiyatı üzerinden yüzde 10 indirim fırsatı da sunulacak. Vatandaşa yüzde 15’lik iki mesafe ödeme alternatifi da sunulacak.

BUNALTICI BİRLİĞİ

Kampanyaya Gayrimenkul Bölük GYO ile Kiptaş’ın yanı sıra Göz Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER), İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER), Emlak ve Gayrimenkul Envestisman Ortaklığı Derneği’nin (GYODER) üyeleri katılacak. Bu kampanya ile hem vatandaşın konuta ulaşımı kolaylaşacak hem üstelik konut pazarı hareketlenecek.

Yüzlerce projenin karışma olacağı kampanyada ciddiyet İstanbul’de olacak. İzmir, Ankara, Bursa, Denizli ve Anadolu illerinde bile hane projelerinin karışma edilmesi bekleniyor. (Özgürlük / Gülistan Alagöz)

Share: