Elon Musk, ‘Tesla’ açıklamasıyla Dogecoin’i uçurdu

Saklı Yazı varlıklardaki bey dalgası bitmeme ediyor.

Son Teşrin ayında 69 bin dolar ile rekor kıran Bitcoin, aşamalı düşüşünü sürdürürken, kestirmece 2 ay ilk prosedür gördüğü seviyelere geriledi.

Bitcoin, zaman 47 bin dolar civarında işlem görüyor. Tıpkı zamanda bu seviyeler ciddi 200 günce etken ortalamanın sınırında bulunuyor.

Kısaca 5 haftadır değer kaydeden Bitcoin, güzeşte yüzdelik 8’e mümasil düşüşle 45 bin 700 dolara kadar gerilemişti.

Bitcoin’in yaşadığı dalgalanmalar altcoinlerdeki sert satışları birlikte tetikliyor. Arz büyük ikinci saklı yazı erinç olan Ethereum 3 bin 700 dolar civarında prosedür görüyor.

Mülk girişi güzeşte hafta da bitmeme etti

Başka yandan CoinShares’in Dijital Huzur Kaynak Akışları raporuna göre, sabık hafta kripto varlıklara 88 milyon dolar resülmal girişi oldu.

Bitcoin, 51 milyon dolar ile arz fazla resülmal girişi olan kriptopara olurken, ay başından bu yana 88,2 milyon dolar, sene başından bu yana 6,45 milyar dolar Bitcoin’e yöneldi.

Ethereum’dan bu hata 17,2 milyon dolar çıkış belgesi gerçekleşirken Solana 18,8 milyon dolar, Tron 17 milyon dolar ve haddinden fazla zengin yatırım ürünleri 15 milyon dolar envestisman aldılar.

Saklı Yazı varlıklara kamer başından bu yana 144 milyon dolar ve yıl başından bu yana 9,5 milyar dolar sermaye girişi yaşandı.

BoE Başkanı Bailey’den saklı yazı varlık uyarısı

İngiltere Biçim Bankası Başkanı Andrew Bailey ise bankalar ve sair finansal kuruluşları regülatörler eskimemiş kurallar ortaya koyana büyüklüğünde çılgın oynaklık gösteren kripto varlıklara üstüne “özellikle sakınımlı” olunması üstüne uyardı.

BoE’nin Finansal Politika Komitesi toplantısının ardından mütekellim Başbuğ Bailey, saklı yazı varlıklara ilgili getirilecek yıpranmamış kuralların inovasyonun ve rekabetin desteklenmesi ihtiyacı ile risk yönetimi beyninde dengeyi sağlayacağını vurguladı.

Bailey, “Mali Politika Komitesi, finansal kuruluşların bir rejim, düzenleme ortaya konana kadar saklı yazı varlıklara cebin hele titiz, ihtiyatkâr aynı yaklaşım belirlemeleri zaruri. Saklı Yazı yaratıklar zaman tıpkı finansal balans riski değiller, ancak hakeza benzeri duruma gelebilmek üzere temas şeye sahabe” diye niteleyerek konuştu.

Finasal Siyasa Komitesi aracılığıyla yapımlan açıklamada da kripto piyasasının acul şekilde büyümeye bitmeme ettiği, 2020 yılı başından bu yana 10 bitirme büyüyerek küresel finansal varlıkların yüzde 1’ine ulaştığına ilgi çekti.

Bitcoin dibi gördü

 

Bitcoin’de 2017’deki kadar tıpkı düşüş evet mu?

 

Ethereum Bitcoin’den elan çok yükselecek

 

Share: