Karabağ’ı Türk müteahhitler nesir edecek

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Erdal Muazzez, üstencilik firmalarının Karabağ’ın baştan imarında gerekeni yapmaya amade olduğunu belirterek, “Müteahhitlerimiz Azerbaycan üzere üstümüze düşen rastgele görevi göre namına getirecektir.” ifadesini kullandı.

TMB’den yapılan açıklamaya bakarak, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan başkanlığında aksiyon dünyasının yapı kuruluşlarının başkanlarından oluşan astronomi, Azerbaycan’dahi temaslarda bulundu.

Resmi ziyarete katılan Ermiş, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in heyeti kabul ettiği görüşmede, “Üstencilik firmalarımız Karabağ’ın baştan imarında gerekeni yapmaya hazırdır. Azerbaycanlı firmalarla iştirak kurmaya birlikte istekliyiz.” ifadelerini kullandı.

İnşaat sektöründe iflas dalgası

Ziyarete ilgilendiren değerlendirmelerde mevcut Aziz, sektörün Azerbaycan’dahi bugüne kadar kestirmece 15 milyar dolar kadar proje üstlendiğini belirtti. Eren, şunları kaydetti:

“Dağlık Karabağ’dahi ortaya çıkma ihtiyaçlar ile yeniden mamure çalışmalarında birlikte Türk müteahhitlerin etken cila üstlenmeleri ve Azerbaycan ekonomisine en gani şekilde katkıda bulunmaları bu yıl üzere önceliklerimiz arasında düzlük alacaktır. Bölgede geçmiş aşamada 27 milyar dolarlık bir yatırım ihtiyacı olduğu rapor edilmektedir. Ülkelerimiz arasındaki mümasil ilişkilerin yanında sektörel ortaklıklarımız ve olumlu eski deneyimlerimiz çerçevesinde müteahhitlerimiz Azerbaycan amacıyla üstümüze sakıt herhangi bir görevi göre hesabına getirecektir.”​​​​​​​

Türk müteahhitler Karabağ’ın imarında düzlük almak istiyor

 

Share: