Nişantaşı’nda lüksün ötesini yansıtan evler elbette olacak?

Pandemi sürecinde, doğaya duyulan tutku yeryüzü açık şekilde yurt sektöründe kendini hissettirdi. Park Yeri ve koruya yandaki ya da volta mesafesinde serbest aynı yeşil alanı mevcut yurt projeleri, yurt yatırımcılarının yıpranmamış gözdesi reşit durumda.

Acun Şehirleri Firez Forumu’na (World Cities Culture Forum) bakarak yeşil düz, parklara ve koruya yandaki olan konutlardaki kıymet yükselişi potansiyeli, kentlerdeki yeşil kayran, koru ve ormana nispetle uzak gayrı konutlara bakarak yüzdelik 47 değer kazanmış durumda.

Londra ve New York kabil almanak bölük eşit artışlarının yüzde 5 yükseldiği dönemler de ecnebi ekonomistler yoluyla “kaba kıymet artışı” şeklinde yorumlanıyor. New York’da park ve koruya yandaki dairelere deste yüzde 63 oranında artış gösterirken Londra’da bu izzet yüzde 75’e kadar yükseldi. 

Öte yandan koru, orman ve yeşil alana komşu konutlardaki bu artım potansiyelinin, İstanbul’da ise yüzdelik 200’ü aştığı tutum ediliyor.

Dünyanın önde mevrut yurt danışmanlık firmalarından Knight Frank’mağara ‘Living By Park Yeri 2020’ raporuna bakarak, gayrimenkul yatırımcılarının lüksten beklentileri dünyanın değme yerinde değişti. Bir raporda, eskimemiş lüks kriterlerinde görgülü, dolgunca, havası ve orman ve koru manzarası olan yerlerde hararetli insanların ‘hayatlarının’ zenginleştiği belirtildi. Kısaca insanlar, imdi “bakir ve müfrit” kavramları ile yetinmeyip kendilerine ‘’lüksün ötesinde’’ elan diri argümanlar sunulmasını istiyor.

DAP Yapı da mütebeddil bu beklentileri ferah çözümleme ederek, ‘lüksün ötesinde’ tasarladığı eskimemiş konseptini Nişantaşı’na getiriyor. Yöre kâm çokluk döneminin peşi sıra resmi kendisine satışına başlanan Nişantaşı Koru projesi, lokasyon adına Amerikan Hastanesi ile Ihlamur Kasrı beyninde konumlanıyor.

DAP YAPI, NİŞANTAŞI’NA LÜKSÜN ÖTESİNİ GETİRİYOR

Sanatın, modanın ve lüksün merkezi konumunda olan Nişantaşı’nda, dev koru alanına yandaki bire bir proje olan Nişantaşı Koru projesi üzere ‘eskimemiş lüks’ kavramını tanımlamak için oluşturulan 5 kriter şu şekilde sıralanıyor:

1. Şehrin merkezinde dünyaca adlı ve esaslı bire bir semtte meydan alması:

Nişantaşı Koru projesi, iki kıtayı birbirine bağlayan acun başkenti İstanbul’un merkezinde, kent dışından ya dahi yurtdışında gelenlerin birlikte katiyen musahabe etmeden dönmediği, dünyanın genişlik köklü ve prestijli semtlerinden Nişantaşı’nda yer alıyor. Proje, dünyanın önde gelen aşırı ve prestijli markalarının düz aldığı Abdi İpekçi Caddesi’ne 650 metre, City’s Ahzüita Merkezi’hangi ise 300 metre mesafede bulunuyor. Bu anlamda Hermes, Louis Vuitton, Prada ve Gucci kadar lüksün zirvesindeki markalara bile tabir yerindeyse “bap komşusu’ konumunda.

Uluslararası yurt firması Cushman&Wakefield’in 65 ülkenin 330 aksata caddesini sıraladığı araştırmada ilk 10’da kayran alan Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi, Şan Francisco’daki Union Square ve New York’taki 5. Cadde’yle tıpkısı kategoride vadi alıyor.

2. Eşine birkaç rastlanır ve sınırlanmış sayıda bire bir yapıya ehil olması:

Mücevher kabilinden eşine bir iki rastlanır, merbut sayıda kişinin sahibi olabileceği tıpkı proje olan Nişantaşı Koru, 25 dönüm yer üzerinde koruya bitişik, vakit kaybetmeden 160 herhangi bir kişiyi ayrıcalıklı bire bir yaşamla buluşturuyor.  Bostan villa konforunu Nişantaşı’nda şehrin kalbine ilk kez haiz projede, dairelere bina girişi ile birlikte bahçeden birlikte girilebilirken, teras villalarda ise mimaride doğanın iyileştirici gücü ön plana çıkarılıyor.

3. Taşkın tekne mantığıyla tasarlanmış, kişiye özel konut seçenekleri:

Şiddetli beklentilerini yeniden tanımlayan Nişantaşı Koru’nun arz makro ayrıcalıklarından biri faziletkâr tavanlar, geniş balkon ve bahçeler, açık salonlar, degaje ve konforlu odalar ve mutfaklar…

Begayet mıntıka mantığıyla tasarlanan Nişantaşı Koru’de 6. katta dairenize hususi Argıt nezaretli ebediyet havuzları, 8 metreye varan tavan yükseklikleri, bostan villa ve ayazlık villa konsepti ile ofis büyüklüğünde teraslar hayatınızı genişletiyor. Nişantaşı’nın dokusuna uyacak, insanın içini açacak mimari detaylar içeren proje, açık ve ferah yaşam alanları yanı sıra kişiye özel son basamak seçme hizmetleri lüksle harmanlayarak sunuyor.

4. Miras kabilinden babadan oğula geçecek, bulunduğu şehre derece katacak kıymetli ayrımsız tekellüm eseri niteliğinde olması:

Proje geliştirdiği bölgelerin karakteristiğine makul, yenilikçi projelere imza atan DAP Bina, rastgele detayın inceden inceye düşünüldüğü Nişantaşı Koru projesinde lüksü baştan tanımlayan ayrıcalıklarıyla, nesilden nesile miras kalacak kadar zer tıpkı proje sunuyor.

5. Son ölçüt ise bittabi ‘’dosdoğru karı’’ kriterleri:

DAP Yapı, bütün dünyayı etkisi altına kayran pandemi süreciyle gelişigüzel, Çekmeköy’dahi 58 bin 300 ve Nişantaşı’nda 18 bin kişiden görüş alarak ‘Dimdik Ev’ konseptini geliştirdi. Dosdoğru Sülale konseptinin ilkini, Çekmeköy Ormanköy projesiyle hayata geçiren DAP Yapı, bir konsepti demincek Nişantaşı’na taşıdı. Ilkin Ihlamur Kasrı görünmek üzere komşusu olunan 60 bin metrekare alana topluluk adeta kıtipiyoz ayrımsız orman olan koru alanından gelen bol oksijen yardımıyla, şehrin merkezinde hayat dolu ve konforlu benzeri dirim sunacak.

Koruya ve parklara komşu dairelere rica artarak devam edecek

Mimarisi ve tasarımı ile yıllar süresince ayar kazanacak bir proje geliştirdiklerini tamlayan DAP Yapı Umumi Heyet Başkanı Ziyalı Yılmaz, “Lüksün ötesinde tıpkısı dirim tayf fail insanlar, herhangi bir ant park yeri, yeşil alanlar ve koruya bitişik konumda bulunan gayrimenkulleri hem süregelmek hem üstelik bulunmaz kâin bir kat olduğu üzere yatırım açmak için tercih etmişlerdir. Bu nedenle dünyanın birden çabukça temas yerinde park yeri ve koruya bitişik daireler gelişigüzel devir elmas kabil az kâin bulunmaz yatırım ürünleri olmuştur. Pandeminin etkisi ile uzun süre evlerde karantina dönemi nâkil kitleler, daha çok hayatlarının kıymetini çokça henüz ferah biliyor ve yeşil tıpkısı doğanın süresince yaşama şansı yok ise şehir merkezindeki yeşil alanı mübarek park yeri ve koru alanlarına yöneliyor. Londra ve New York üzere almanak bölük değer artışlarının yüzde 5 yükseldiği dönemler da yabancı ekonomistler aracılığıyla “anif fiyat artışı” şeklinde yorumlanıyor. New York’üstelik otopark ve koruya yandaki dairelere bandaj yüzde 63 oranında çoğalma gösterirken Londra’de bu heybet yüzdelik 75’e kadar artım gösteriyor.  İstanbul’da ise bu artışın gâh bölgelerde yüzdelik 200’ü aştığı aritmetik ediliyor. Eksiksiz bu veriler pandemi sonrası doğrusu bütün ihtiyacımız olan doğaya komşu yaşamanın önemini aynı kat henüz gözler önüne seriyor. 

Biz birlikte DAP Çatı adına bu ihtiyacı görüp, Nişantaşı Koru projesiyle nesilden nesile miras yerine bırakılan, dünyada parmakla gösterilecek ve yıllar boyunca değerini koruyacak aynı işaret geliştirdik. Proje bittikten sonra Nişantaşı’na mevrut insanlar, bu projeyi üstelik gezip bürümek isteyecek. DAP Bina’nın yenilikçi vizyonuyla Taşınmazlar Ev güvencesinin birleşimi olan bu proje; iki kıtayı birbirine bağlayan acun başkenti İstanbul’umuzun gözbebeği Nişantaşı’nda, 50 yıl sonradan dahi değerine ayar katacak elmas kadar nadir benzeri nişane olacak.” ifadelerini kullandı.

NİŞANTAŞI’NIN YERYÜZÜ BALABAN YEŞİL ALANI

Nişantaşı’nın toplanmış yeşil alanından elan balaban olan ve afiyet kurulunun önerilerini anne alarak tasarlanan projedeki 60 bin metrekarelik koru alanı, kentin kalbinde olsa da yeşillikler ortamında alelacayip tıpkı hava yuvarı oluşturuyor. İçinde gezilebilen bahçeleri ve 100 bin metrekare ayn teması kurulabilecek huy manzarasıyla yekpare benzeri koru yaşamı sunuyor.

MÜFRIT TEKNE MANTIĞIYLA, KİŞİYE ÖZEL ÇÖZÜMLER

 Nişantaşı projesindeki üniteler, ağız ağıza ötede mıntıka mantığıyla malzemelerin birbiriyle uyumlu olduğu, dirim alanlarının arz mübarek şekilde kullanıldığı, kalitenin ve konforun maksimumda olduğu şekilde dizayn edildi. Projede hür devir sayısı dahi beş altı tutuldu. Mezuniyet yüksekliği 5 ila 10 kat arasında sınırlandırıldı. Konutlardaki tavan yüksekliği ise minimum 4 metre kendisine planlandı. Bu sayede efdal tavanlı, ongun ve insanın içini açan dirim alanları tasarlandı.

NİŞANTAŞINDA BİR İLK BAHÇE VİLLA KONSEPTİ

Bölük ve yaşam alanı anlamında Nişantaşı’nda, sıfır tıpkısı lüksü getiren DAP Bina, bostan villa konseptinide Nişantaşı’nda ayrımsız önceki kendisine sunacak. İster binadan isterseniz bahçeden evinize gireceğiniz, çocuklarınızın bahçede oynarken sizin havuzda sıra geçireceğiniz, doğayı ve lüksü villa konforunda, Nişantaşı’nda yaşanacak evler.

Share: