Y kuşağı gider yapmaktan suçluluk duyuyor

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

KUL’bile Y kuşağı, X jenerasyonu ve baby boomer’ların cümbüş üzere harcadığı paranın kısaca üçte ikisini harcıyor. Fakat 1980 ve 2000 yılları beyninde doğan bu döl, para harcamaktan suçluluk duyuyor. Tetkikat Y kuşağının online aksata üzere az çok aşkın ahit harcadığını ve usa vurma, irtical ahzüita yaptığını gösteriyor. Tekrar birlikte Y kuşağı düşük bütçeli seçeneklere yöneliyor. Bunun bildirme iri nedenlerinden benzeri tanesi birlikte bu kuşağın, ahzüita sonrası pişmanlık hissetmesi.

Y kuşağı cemaat oldukları birikimlerden de suçluluk duyma eğiliminde. Y kuşağına mensup bireylerin %76’sı yaşadıkları ülkedeki erinç eşitsizliğini muhteşem benzeri dava namına görüyor. X jenerasyonun ise yalnıca %56’sı için bu durum ülkü oluşturuyor. ESIR’de karşılaştıkları iktisadi krizler dolayısıyla, Y kuşağı “BENDE tarihin genişlik talihsiz kuşağı” yerine görülüyor.

Forbes’un haberinde ise Y kuşağının henüz mıhlı harcama ve deneyim yapabilmesi amacıyla beş kilit girişim derlendi.

1. Bütçe oluşturun

Tetkikat Y kuşağının genellikle bütçe yapmadığını gösteriyor. Bu kuşağın ahlaksız harcama alışkanlıkları ise suçluluk duygusuna hastalık oluyor. Ancak bütçe yazmak, para yönetimi üstüne bireylere rahatlık sağlayabilir. Degaje yerine makbul 50/30/20 bütçe sistemine göre, maaş gelirlerin %50’si ihtiyaçlara, %30’u isteklere ve %20’si birikim ve yatırımlara ayrılıyor.

2. Harcamalarınızda öncelikleri belirleyin

İlk önceki en çok gerekseme duyduğunuz ve sunma lüzumlu harcamaların listesini çıkarın. Daha sonraları satın almak istediklerinizin listesini oluşturun. Sizin için en koskocaman olandan başlayarak tanzim yapın. Harcayabileceğiniz gelire ehil olduğunuzda bu listeye dönerek, sırasıyla harcamalarınızı yapabilirsiniz. Bu şekilde, fert ve rappadak alışverişler yapmaktan kurtulabilirsiniz.

Harcamalarınızı evleviyet sırasıyla akdetmek, gereksiz harcamaların bile önüne geçecek. Unuttuğunuz ve kullanmadığınız ancak ödemesi bitmeme fail üyeliklerinizi gözden geçirin. Evde yapabileceğiniz kahvehane ve kemirmek kabil harcamalarınızı kesin ve yiyeceklerinizi online emanet etmek adına manavdan cebin.

3. Envestisman yapın

Spectrum vasıtasıyla yapılan araştırmaya göre Y kuşağı kadar zinde yatırımcılar, cümbüşlü sağlık yönetimi uygulamalarında kaldıraç kullanma eğilimi gösteriyor. finansgundem.com’un derlediği bilgilere bakarak yatırımcıların, yıllık getirisi ise ortalama %10. Bu nedenle seçkin ay yatırım hesabınıza hasis ayrımsız cirim aktarsanız üstelik, paranız ahit zarfında büyüyecek. Birikim yaparak ve yatırımlarınızın büyüdüğünü düşünülerek, masraf yaptığınızda suçluluk duygusunu en uzuv indirebilirsiniz.

4. Alışverişlerinizi nereden yaptığınıza özen edin

Bir Nice araştırma Y kuşağına mensup tüketicilerin satın aldıkları ürünlerin nerede ve lacerem üretildiği üstüne alıngan olduğunu gösteriyor. Y kuşağı sürdürülebilir aksiyon pratiklerini ve bu markaların ürünlerini destekliyor. Bu nedenle bile örneğin iklim değişikliğiyle mücadeleye katkıda mevcut şirketlerin ürünlerini tercih ediyor. Daha güvenli aynı sistemi destekleyen ürünleri satın almak, ahzüita yaptığınızda yaşadığınız suçluluk duygusunu azaltabilir. Etik aksata kararları vermek, içtimai fayda dahi yaratıyor.

5. Dünyalık yönetimi amacıyla istekli destek cebin

Ahzüita sonrasında dip bire bir suçluluk hissediyorsanız, bire bir profesyonelden müzaheret almanızın zamanı mevrut cins. Birçok emanet kâin evet da gelecekteki mali durumları üstüne bulut duyuyor. Z kuşağı evet birlikte Y kuşağı gibi daha canlı jenerasyonlar, destek alma üzerine elan kemiksiz fikirli.

Tosuncuk kendini savundu: Logoda keriz var, banka emretmek saçma…

 

Akbank’fecir ‘Mavi Finansman Nişane Paketi’ ile üç farklı itimat ürünü

 

Tüketiciler Rekabet Kurulunun ukubet kestiği zincir marketlere sorun açabilecek

 

Share: