Termal devremülk vurgunu

Termal devremülk tesisleri ile adlı İhsaniye ilçesine mecbur Gazlıgöl beldesinde iddiaya bakarak 4 termal yapı sahibi, davet merkezi kurarak tesislerde devremülkleri olan kişilere telefonla ulaşmaya başladı.

Dolandırıcılar, mağdurlara devremülklerinin tapularının çıkarılacağını ve Zenci ve Avrupalı turistlere kiralanarak kendilerine kar payı verileceğini söyledi. Mailorder sistemi üzerinden satış yaptıkları kişilere ilişik bilgileri kullanarak mevcut tutarlardan elan faziletkâr miktarlarda paralar çekici şahısların bu yöntemle 7 binin üzerinde vatandaşı kestirmece 150 milyon TL dolandırdıkları öne sürüldü.

ŞİKAYET ÜZERİNE BITIRMIŞ HAREKETE GEÇTİ

Gelen şikayetler konusunda harekete geçen Afyonkarahisar İl Kurnaz Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Bölüm Müdürlüğü (ÇIFTLIK) ve İstihbarat Ofis Müdürlüğü ekipleri Afyonkarahisar merkezli İzmir’de ilkin belirlenen çokça sayıda adrese başat düzenleyerek 33 kişiyi gözaltına aldı.

ŞÜPHELİ KADINLARDAN BAZILARI GÖZYAŞI DÖKTÜ

Aralarında 4 ‘ü örgüt üyesi, termal kasılma yöneticileri ve davet merkezi çalışanlarının birlikte olduğu 7’si kadın 33 yaşama jandarmadaki işlemlerinin arkası sıra degaje güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi.

Minibüsler ile adliyeye getirilen şüpheliler jandarmanın nezaretinde adliyeye konuldu. Gözaltındaki gâh karı şüphelilerin ağlamaları ise dikkatlerden kaçmadı. Şüphelilerin müddeiumumilik sorgularının ardından akşam ezanı saatlerinde mahkemeye çıkarılmaları bekleniyor.

Devremülk alırken ilgi!

 

Caprice Gold’de 63 devremülke haciz

 

Devremülk satışına Suudi yasağı

 

Share: